Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare bunuri

Stimate avocanet

am nevoie neaparat de un rasuns pt a sti ce sa fac pr mai departe.
Avem castigat un proces in instata la curtea de apel o retrocedare de 450000euro, in bunuri din 2008, iar primaria Constanta, nici pana astazi 12.10.2014 nu ne-a pus in posesie de nimic.
Doresc sa stiu ce pot face sa ma poata despagubi cineva sau sa rezolv acest dosar pt ca timpul trece iar nu ne vom alege cu nimic. Eventual doresc o instanta care sa -mi rezolve cauza, ce trebuie sa fac , unde sa merg si cam cat ma ajunge ca bani.
Mai exact, ce prevede sentinta? Nu prea rezulta din ceea ce ati expus mai sus. Apoi, ce ati facut cu acea sentinta? Ati solicitat primariei punerea ei in executare?