avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Calitate proasta a liftului la bloc nou
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Calitate proasta a liftului la bloc nou

Buna ziua,

in conditiile in care blocul in care locuiesc are abia doi ani iar liftul se defecteaza aproape zilnic si uneori de mai multe ori pe zi, va intreb daca este posibil sa obtinem inlocuirea liftului de catre constructor, argumentant calitatea proasta a acestuia: subevaluarea caracteristicilor liftului necesar pentru deservirea unui imobil cu 57 apartamente
Cel mai recent răspuns: ContSters318277 , utilizator 14:25, 13 Octombrie 2014
Verificati continutul garantiei imobilului care trebuie sa prevada clauze exprese privitoare la garantie,intretinere si inlocuire parti comune condominiu
Parerea mea este ca puteti obtine acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! sunt intr-o dilema, apreciez ajutorul vostru. am un ... p_denisa p_denisa Buna ziua! Sunt intr-o dilema, apreciez ajutorul vostru. Am un apartament la ultimul etaj al unui bloc finalizat in 2015. Este la fel ca toate celelalte doar ... (vezi toată discuția)
Promisiunile nerespectate = obligatii legale? nelux nelux Ce argumente legale avem în calitate de locatari în faţa unui dezvoltător imobiliar pentru finalizarea proiectului promis. În speţă este ... (vezi toată discuția)