Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suplimentul de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suplimentul de insertie

Buna ziua, am si eu o intrebare...in prezent sunt in concediu de crestere copil. In februarie 2014 baietelul meu face 1 an si trebuie sa ma reintorc la locul de munca intrebarea mea este daca sunt obligata sa ma reintorc la acelasi angajator pentru a primii suplimentul de insertie...specific ca din varii motive m-am mutat din orasul unde am lucrat si mi-am gasit un loc de munca in noul oras in care locuiesc in prezent....cum asa putea proceda pentru a primi acest supliment....Va multumesc
1. - Suplimentul de insertie il primiti numai daca aveti venituri din salarii.
- Nu conteaza la ce angajator lucrati, asa ca puteti sa reluati activitatea la alt angajator.

2. Va prezentati la primarie cu o copie dupa contractul individual de munca si solicitati plata stimulentului de insertie.
Va multumesc pentru raspunsul acordat