Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... CORUPTIA.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

CORUPTIA.

Ce intelegeti voi in legatura cu Coruptia?
Va pasioneaza pe voi?
PE TINE SE PARE CA TE PASIONEAZA. TU CE INTELEGI ?
Asta-i buna:coruptia ca pasiune.N-am mai auzit asa ceva!De o ora rad incontinuu.
Banii jos, ochii la usa (sau la panda).

Daca ai bani, totul se poate rezolva.
Oare si dragostea se poate rezolva cu o coruptie?
daca asta intelegi tu prin coruptie...sigur. :))))))))))
coruptia- un fenomen international, dar care la noi a capatat proportii neasteptate. De ce? Pentru ca suntem un popor de smintiti si, dupa cum se stie, sminteala poate lua proportii nebanuite. Romania- o tara de sefi, manageri, oameni de a-faceri. Muncitorii muncesc in strainatate, pentru ca numai acolo munca este pretuita. Nu se va schimba nimic. E boala grea, contagioasa...Va mirati de inundatii, cutremure, nenorociri de tot felul? Credeti ca Dumnezeu ne mai poate tine asa pe pamant? In viata totul se plateste.