Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Consfintire drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Consfintire drept de proprietate

Am cerut consfintirea dreptului de proprietate in urma unui act notarial etrc...bine facut acceptat de jude. Dupa ce jude consfinteste , mai trebuie facut ceva cu hotarirea ? Adica mai trebuie legalizat ceva ca sa fie ok ?
Ce fel de act notarial? Si ce ati cerut in instanța? Fiti mai explicit!
antecontract de vinzare cumparare . si am cerut consfintirea dreptului de propr . dupa consfintire mai trebuie laeaglizat ceva ? si daca nu se legalizeaza nu este finalizat sau cum ?
Instanța va da o hotarâre care tine loc de contract de vanzare cumparare. In baza acelei hotărâri faceți cadastru si intabulati pe proprietatea.
ok mukltymesc . credeam ca mai trebuie facut ceva un alt act de validare a hotaririi .
Da, o legalizare a hotararii. Gasiti la instanta actele necesare, program etc.