Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie intracomunitara persoana fizica
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie intracomunitara persoana fizica

Buna ziua, intentionez sa cumpar din spatiul intracomunitar suplimente nutritive, in cantitate si suma mare (suma ~ 3000 E).

Exista vreo restrictie in acest sens dpdv legal ?

As dori sa stiu cat mai multe despre achizitia intracomunitara de bunuri ca persoan fizica : reglementari, restrictii, cazuri particulare ( se exclude achizitia de autorisme, despre care exista suficiente informatii).

Va multumesc anticipat !
buna seara ,

din cate stiu , ele se importa cu un document emis de producator si/sau distribuitorul autorizat. cei mai in tema referitor la aceste informatii sunt agentiile vamale . adresati o intrebare unei societati care are si un comisionar vamal , sa va dea informatiile de care aveti nevoie .
Va multumesc pt raspuns !