Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de mandat in dr. muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de mandat in dr. muncii

Cum se inregistraza in carnetul de munca contractul de mandat al dir. gen. care nu este anterior salariat la societatea in cauza?
Acest contract de mandat (administare) nu este asimilat salariilor?
andad, utilizator
andad a scris:

Acest contract de mandat (administare) nu este asimilat salariilor?

Contractul de mandat nu este asimilat salariilor .... poate indemnizatia primita in baza acestui contract sa fie asimilata veniturilor din salarii.
freeelis a scris:

andad a scris:

Acest contract de mandat (administare) nu este asimilat salariilor?

Contractul de mandat nu este asimilat salariilor .... poate indemnizatia primita in baza acestui contract sa fie asimilata veniturilor din salarii.

Da ...la indemnizatie ma refeream...prin urmare fiind asimilata veniturilor salariale are acelas tratament fiscal?
Mai precis...contributie CAS,CASS,somaj, deducere personala in vederea impozitarii....oare gresesc?
Multumesc !
andad, utilizator