Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... accesare credit de sotia unui debitor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

accesare credit de sotia unui debitor

buna ziua,am luat un credit in 2006 pe care nu l am achitat ,am fost dat in judecata si am avut poprire pe salariu pe care am achitat o....vreau sa intreb daca sotia mai puate lua un credit acum tinand cont ca la tata cad am luat creditul nu ream casatoriti...si daca nu daca divortam ea poate sa ia credit?mai are treaba cu mine dupa divort?
multumesc anticipat
D.na poate accesa un credit pentru ca aplicații se face după CNP, nu dupa nume.