Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum sa decid intre SRL, PFA sau Intreprindere ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum sa decid intre SRL, PFA sau Intreprindere Individuala

Doresc sa deschid o mica afacere in Romania si nu stiu exact care ar fi cea mai buna alegere Puteti sa imi dati mai multe informatii?
Pentru a primi raspunsuri mai aproape de adevar si care chiar sa va ajute in orientare, pentru ca cei care nu va cunosc pe dumneavoastra din punct de vedere al pregatirii profesionale, a situatiei fondurilor in numerar sau in natura pe care sunteti in masura sa le alocati afacerii, si chiar a locului in care doriti sa va desfasurati activitatea si a tipului de clientela careia va adresati si, nu in ultimul rand, chiar sa spuneti clar ce doriti sa prestati, trebuie sa dati precizari minime pe forum.
Depinde ce activitate doriti sa desfasurati.
As dori sa deschid un magazin online de haine si accesorii.
Marcela_P, utilizator
Buna ziua,

Desi aparent este mai simplu ca PFA / II, va recomand sa optati pentru SRL, datorita flexibilitatii in desfasurarea propriu-zisa a activitatii.

Succes!