Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Data intrarii in patrimoniu?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Data intrarii in patrimoniu?

O SC presteaza servicii de constructii in straiantate. Acolo cumpara unele materiale( pret inclusiv tva) si tot acolo le si foloseste. Cand trebuie intocmita nota de receptie si la ce curs avand in vedere ca materialele se folosesc acolo in strainatate la realizarea muncii in constructii? La data cumpararii materialelor sau la data depunerii decontului?

Multumesc
NIR-ul se completeaza la data receptiei lor fizice, efective.

Alberto Kurtyan