avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Documente licitatie pasune
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Documente licitatie pasune

Am concesionat o pasune de la primarie in anul 2010 de 20 ha iar acum cativa sateni au reclamat ca nu s-a efectuat corect licitatia.
care erau in anul 2010 etapele si documentele necesare pentru a parcitipa la licitatie pentru un PFA ?
Cel mai recent răspuns: mihaela_faxmedia , utilizator 14:36, 28 Noiembrie 2014
OUG nr. 54 din 28 iunie 2006 privind regimul contractelor de concesiune de bunuri proprietate publica, era in vigoare la momentul 2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am adjudecat concesionarea pe 49 de ani prin licitatie publica cu strigare iar apoi mi-a fost anulata licitatia ravita1967 ravita1967 prezint situatia : o APL organizeaza licitatie publica deschisa pentru concesionarea pe 49 de ani a unei suprafete de PASUNE DIN PROPRIETATEA PRIVATA a ... (vezi toată discuția)
Se aplica oug 34/2006? Augusta2010 Augusta2010 Ca urmare a aparitiei Ordinului nr. 541/2009, primariile au obligatia de a incheia doar contracte de concesiune a pasunilor pentru punerea in valoare a ... (vezi toată discuția)
Concesionare teren agricol, how to... ionutzitaly ionutzitaly Buna, Care sunt conditiile pentru concesionarea unui teren agricol? cine concesioneaza? primaria? Care e procedura? se poate vorbi de suprafete mari ... (vezi toată discuția)