Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale largire obiect de activitate-cod.CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

largire obiect de activitate-cod.CAEN

Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti in ce conditii pot organiza cursuri de ,,hair styling"(coafor ),cu eliberare de diplome recunoscute de ITM?Mentionez faptul ca sunt profesionista in acest domeniu ,detin un SRL cu acest obiect de activitate dar as dori sa ma dezvolt prin organizare de cursuri.Care este cadrul legal in care pot sa-mi desfasor activitatea?Trebuie sa ma inregistrez ca persoana fizica autorizata sau pot in cadrul SRL-ului sa desfasor ambele activitati? Care este codul CAEN care permite aceasta activitate? Va multumesc mult pt. ajutor.
Da, puteti sa organizati cursuri de formare profesionala, cu specificul dorit. Codul este 8559 pe care trebuie sa il aveti in obiectul de activitate al SRL. Ulterior solicitati acreditarea pe SRL, de la Autoritatea Nationala pentru Calificari in baza dosarului depus in acest sens contra unei taxe si veti obtine acreditarea daca indepliniti toate conditiile (program,spatiu etc.)
Spor!