Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... restanta rate de 10 ani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

restanta rate de 10 ani

imi puteti spune daca o persoana nu a mai platit o rata la un magazin de electrocasnice de 10 ani, acest debit nu este prescris? poate o firma de recuperari debite sa intervina dupa o perioada atat de indelungata?
va multumesc!
Legal,daca creditorul nu a desfasurat demersuri in teremnul legal,a intervenit prescriptia
Recuperatorul are dreptul sa desfasoare demersuri pentru recuperare suma neachitata
daca in acest interval nu ati primit somatii,nu raspundeti actualelor demersuri