Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical in somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical in somaj tehnic

As dori sa stiu cum se procedeaza in situatia in care, un salariat, aflat in somaj tehnic, se imbolnaveste si aduce certificat de concediu medical.Care sunt consecintele acestei situatii?
Multumesc!
A mai fost dezbatuta aceasta situatie pe forum si concluzia generala a fost ca se intrerupe(nu suspendare, adica nu prelungeste perioad de somaj tehnic fixata initial.) somajul tehnic si se plateste concediul medical.
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane