avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA cod caen 8299
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA cod caen 8299

Buna ziua! doresc sa imi infiintez un pfa cu cod caen 8299 si as dori sa stiu daca pe acest cod pot efectua servicii de intermediere ptr ca o firma din Germania sa obtina un anumit contract de la o alta firma tot din Germania?
Ultima modificare: Miercuri, 5 Noiembrie 2014
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 15:47, 5 Noiembrie 2014
Activitatea dvs. nu se incadreaza in acest cod CAEN.

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Această clasă include activităţi de servicii suport, cum sunt:
-asigurarea rapoartelor integrale şi a înregistrărilor stenodactilografice a procedurilor juridice în direct şi
transcrierea ulterioară a materialelor înregistrate, cum ar fi:
-servicii de înregistrare sau înregistrare stenodactilografică a lucrărilor din tribunale
-servicii de stenografiere publice
-captarea în timp real (adică simultană) în circuit închis a transmisiunilor TV în direct a adunărilor, conferinţelor, etc.
-servicii de elaborare a codurilor de bare
-servicii de imprimare a codurilor de bare
-servicii de organizare a strângerii de fonduri pe bază de tarif sau contract
-servicii de repunere în posesie
-servicii de colectare a monedelor din contoarele parcărilor
-activităţi ale vânzătorilor independenţi la licitaţii
-administrarea programelor de fidelitate
-alte activităţi suport furnizate de obicei întreprinderilor , neclasificate în altă parte

Această clasă exclude:
-asigurarea de servicii de transcriere a documentelor, vezi 8219
-servicii de înregistrare, post producţie, pe film sau bandă sau servicii de subtitrare, vezi 5912

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Servicii mercantizare -cod caen crina75 crina75 Va rg sa imi spuneti in ce cod CAEN sunt reprezentate serviciile de mercantizare? Este corect: 8299 Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru asistenta economico-financiara RamFinancial RamFinancial Buna ziua, Un contract de asistenta economico - financiara poate fi incadrat la codul caen 8299 - Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi? ... (vezi toată discuția)
Alegere cod caen pfa Stipe Stipe Buna ziua! Am apelat la serviciile unei companii ca sa ma fac PFA iar ei mi-au recomandat codul CAEN 8299 (Alte activitati de servicii suport pentru ... (vezi toată discuția)