Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidare firma-cheltuieli
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidare firma-cheltuieli

Buna ziua,
Pentru inchiderea unei firme cu asociat unic cu active (utilaje, cladiri, terenuri) de valoare mare (30000 ron), ce impozite trebuiesc platite?Cei de la registru...nu stiu.
Toate dările catre stat.
Multumesc.
In afara de toate darile catre stat (trebuie sa nu aiba datorii), care mai sunt cheltuielile cand se face trecerea bunurilor din posesia firmei in posesia asociatului unic?
~ Conținut șters la cerere ~