Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Autorizare antrepozit fiscal de productie
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Autorizare antrepozit fiscal de productie

Buna ziua,

As dori sa stiu daca la punctul 84 alin. (4^1) lit a) din normele metodologice ale art. 206^22 din Codul Fiscal, valoarea de 1.500.000 lei este exprimata in lei noi sa vechi.Si in general referitor la toate valorile capitalului minim subscris, pentru o societate care a facut cerere de antrepozitare,daca sunt exprimate in lei noi sau vechi, conform alin.(4.1).

Multumesc
Daca aveti o versiune a Codului Fiscal dupa 2005, valoarea este in lei noi.
Oricum reglementarile privitoare la accize sunt ulterioare anului 2005, deci nu poate fi decat lei noi.