Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de prestari servicii, persoana fizica? Are ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de prestari servicii, persoana fizica? Are vaoare juridica?

Buna ziua, tuturor!
In urma cu ceva timp am incheiat un contract de prestari servicii pe persoana fizica.
Plata serviciului s-a platit in trei rate pana acum, iar clientul fiind nemultumit de rezutatul final, isi vrea banii integral inapoi.
Ce obligatii si ce drepturi am?

Multumesc pentru interes!
~ Conținut șters la cerere ~
Eu sunt prestatorul.(persoana fizica).
Beneficiarul este o persona fizica care a incheiat contractul pentru firma sa.
Care este termenul pentru restituirea sumei, daca clauzele sunt justificate?
Sunt obligat sa returnez suma intreaga?
(proiectul fiind acceptat pana la un punct anumit, apoi refuzat total pentru cateva puncte care par sa il nemultumeasca pe client)
Si mie mi se pare normal sa returnez cat se cuvine, insa a fost o lucrare de mai multe luni de zile, si vreau sa stiu daca sunt obligat sa returnez intreaga suma.
Va multumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc inca odata de raspuns.
Maine dimineata ma uit exact peste contract si dezvalui structura sa.
Nu sunt nici PFA nici SRL in momentul de fata.
Lucrarea a fost facuta in statut de freelancer.(Persoana fizica, fara autorizatie)

Multumesc!
Buna ziua! Am revenit cu partiille importante din contract.
Nu am putut incarca aici, asa ce le-am incarcat pe server, de unde se poate descarca, accesand linkul contract.
Va multumesc pentru raspunsuri.
Astept un evntual raspuns in cazul in care reusiti sa va uitati peste contract.
O zi buna!
(Am cenzurat partiile de ordin personal sau confidential)
Link-ul cu contract-ul : [ link extern ]
legal2014, utilizator