Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Problema reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Problema reziliere contract

Bună seara, am o mică nelămurire.. Am făcut contract pt web design cu un client, tot persoană juridică. Eu fiind prestator și el beneficiar. În contract am menționat că el vă trebui să plătească 50% avans sau suma întreagă, el a spus prima dată că plătește suma întreagă, apoi s-a răzgândit și a plătit doar jumătate. Eu între timp apucasem să-i facturez sumă întreagă, și a zis că îmi dă jumate la început, și jumate la urmă. Între timp a renunțat la contract, și acum vrea banii înapoi. Suma plătită de el a fost de 50%, pe factură scrie 100%. Întrebarea este cum fac să reziliez acest contract și să-i dau banii înapoi, cei 50% care i-a plătit el, și să anulez și factură, etc..
Buna ziua !

Clientul va trebui sa va notifice in scris de rezilierea contractului, in plus sa va specifice si returnarea avansului de 50%, platit cf. facturii nr..... in data de ....
Pe baza acestei rezilieri dvs. faceti factura storno pe intreaga valoare si ii returnati avansul.
~ Conținut șters la cerere ~