Forum Discuţii juridice Executare silită poprire
Discuție deschisă în Executare silită

poprire

Buna ziua ,
As dori sa stiu daca o salariata care are poprire pe salariu 30% si primeste si bani de la hotarari judecatoresti (profesor) trebuie sa i se retina proportional poprirea si din aceste hotarari.
Multumesc
In cazul in care hotararile judecatoresti la care ati facut trimitere se refera tot la drepturi salariale (castigate in instanta), in opinia mea raspunsul este afirmativ.