avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Reglare sold clienti
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Reglare sold clienti

Buna ziua

Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Cum se poate regla diferenta dintre soldul contului 411 si totalul clientilor de incasat ?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 12:14, 28 Noiembrie 2014
Daca inregistrarile contabile au fost corecte,nu ar trebui sa existe o astfel de diferenta.Daca totusi exista,revedeti balanta analitica pe fiecare client si operatiunile sintetice efectuate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura inregistrata gresit denisa2011 denisa2011 buna ziua in luna martie 2012 am inregistrat o factura fiscala cu 100 de lei in plus fara tva cum fac sa coerctez aceasta eroare am facut 4111=4427 -24 si ... (vezi toată discuția)
Eroare contabila karmem karmem buna ziua, am o problema contabila, complicata. in decursul anului 2006, inainte de ma angaja a fost o contabila care nu avea la punct nici un sold la ... (vezi toată discuția)
Reglare conturi denisa2011 denisa2011 buna ziua, daca stiu soldul la 371 pot face note contabile de reglare pt 378 si 4428, imi strica ceva in balanta, se modifica ceva ce nu ar trebui? va ... (vezi toată discuția)