Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Reglare sold clienti
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Reglare sold clienti

Buna ziua

Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Cum se poate regla diferenta dintre soldul contului 411 si totalul clientilor de incasat ?

Va multumesc
Daca inregistrarile contabile au fost corecte,nu ar trebui sa existe o astfel de diferenta.Daca totusi exista,revedeti balanta analitica pe fiecare client si operatiunile sintetice efectuate.