avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimb teren extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimb teren extravilan

Buna ziua.
In cazul unui schimb intre un teren extravilan si un autovehicul exista vreo influenta asupra tranzactiei a legii 17/2014?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: BEJENARU PETRU , Expert judiciar 23:22, 30 Noiembrie 2014
Legea 17/2014 nu reglementeaza trocul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 17/2014 teren extravilan Alessyaalx Alessyaalx Legea 17/2014 teren extravilan. Am un teren extravilan și doresc să-l dau la schimb cu un apartament. Mai trebuie sa trec prin procedura de listare la ... (vezi toată discuția)
Recomandare procedură cumpărare teren agricol de la un coproprietar. Marius Cristescu Marius Cristescu Bună! Va cer sfatul in urmatorul caz: Dețin un teren agricol in indiviziune cu unchiul si fratele meu. Terenul este o moștenire de familie. Acum unchiul ... (vezi toată discuția)
Tranzactiile între două srl-uri doruculea doruculea Bună ziua. Vă rog frumos să mă ajutați cu un răspuns la întrebarea următoare. O societate comercială vinde altei societăți comerciale un teren ... (vezi toată discuția)