Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... prelungire retroactiva a unui contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

prelungire retroactiva a unui contract

Intr-un act aditional la contract se prevede ca se prelungeste retroactiv un contract expirat de 1 an;este legal? in caz contrar ce trebuie facut?
Partile implicate in contract convin asupra prelungirii sau nu a contractului
Daca actul aditional a fost incheiat fara acordul partilor,partea interesata,are dreptul sa ridice pretentii,care se pot solutiona amiabil sau in instanta