Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Postare utilizator Kyandra
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Postare utilizator Kyandra

Se pare ca lucrand in administratia publica, nu stim care este diferenta intre functionar public si personal bugetar.Ciudati oameni.Eu personal nu am gasit sectiunea unde sa postez intreabarile legate de personalul bugetar.
Daca atunci cand folositi expresia = personal bugetar= va referiti la personalul contractual (persoane angajate in baza unui contract de munca) si care personal este platit de la buget ,ignorati faptul ca si cealalta categorie a functionarilor ( cei publici) este platita tot de la buget si este tot personal bugetar.
irina_stirbu2000, utilizator
Dvs puteti posta unde dorriti si moderatorul sectiunii respective il poate muta unde ii e locul, daca in sectiunea unde postati nu e potrivit.
Oricum, nu are legatura utilizatorul kyandra cu sectiunile forumului.
Pentru personalul bugetar exista Sectiune Dreptul muncii sau cea de Fiscalitate - Salarii (stabilire salarii , impozite etc.).