Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ajutor inmormantare salariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ajutor inmormantare salariat

mama unui salariat a decedat azi. cum procedez daca dnul administrator vrea sa ii ofere ajutor financiar. mama lui era pensionara. el o sa ia bani de la casa de pensii pt cheltuieli. este o suma anume pe care trebuie sa o ofer salariatului? sau o hotaraste administratorul?se pot recupera cumva banii astia?va multumesc
O asemenea reglementare, a unui ajutor de inmormantare, trebuie sa fie cuprinsa in CCM aplicabil, sau in Regulamentul Intern al angajatorului. De la Casa de Pensii va primi ajutorul de deces.