avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contraventie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contraventie

daca iau o amenda, pe care o contest si pierd contestatia, sunt repus apoi in termenul de 24 de ore pentru a plati jumatate din amenda? ma poate ajuta cineva, va rog
da, 24 sau 48 de ore de la momentul comunicarii sentintei, daca nu recurgeti la apel

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere respinsa, posibilitate de plata a amenzii in 48 de ore augustinaln augustinaln am depus plangere impotriva pv de consatare a contraventiei in termen de 48 h (cunos termenul maixim de 15 zile) de la luarea la cunostinta, plangerea mi-a ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala si contestatia. danaa1 danaa1 Amenda contraventionala daca este platita in 48 de ore de la data emiterii se poate reduc cu 50%. Impotriva acestei amenzi contraventionale, se poate ... (vezi toată discuția)
Plata a 1/2 din amenda in 48 de ore de la comunicarea sentintei camyi camyi Am primit o amenda contraventionala, pe care am contestat-o in instanta. Convins fiind de faptul ca am sanse reale de a castiga procesul, nu am achitat ... (vezi toată discuția)