Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare la limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare la limita de varsta

Buna seara. Am varsta de 57 de ani impliniti in luna octombrie, am vechime in campul muncii 40 de ani, din care 24 de ani in grupa a- 2- a de munca. As dorii sa stiu la ce varsta o sa ies la pensie normala nu anticipata.
Va multumesc anticipat.
Raspuns pentru barbat:
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%-limita de varsta 59 de ani si 6 luni.