Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazierul
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazierul

Buna ziua. Acum 4 ani mi s-a intocmit dosar penal ptr conducere sub influenta alcoolului. Am avut 1 an cu suspendare si 2 ani incercare. Cazierul mi se sterge din oficiu? Adica sa nu mai scrie nimic pe el. PS Am facut din nou scoala de soferi si mi-am luat permisul inapoi. VA ROG , LAMURITI-MA! NORMAL TREBUIA SA-MI EXPIRE IN FEBRUARIE.
Daca nu ati savarsit o noua infractiune in termenul de incercare , veti fi reabilitat de drept
Reabilitarea e una de drept , ope legis , fara a fi necesara interventia instantei de judecata.
Faceti o cerere direct la Directia Cazier Judiciar, Statistica si Evidenta Operativa din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie de care apartineti.Cazierul dumneavoastra va fi din nou , fara mentiuni .;)
NU AM MAI FACUT NIMIC! AM FOST CUMINTE CA UN IED! VA MULTUMESC MULT DE TOT PENTRU RASPUNS!:D
Pe iezii care sunt cumimti si legea ii ajuta.