avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Site pe bani europeni
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Site pe bani europeni

Buna seara,
M-am gandit la urmatorul lucru:
- sa deschid un PFA sau un II, si sa apelez la fondurile europene.
In cadrul proiectului as dori sa intocmesc un contract cu o firma de webdesign pentru a-mi crea o aplicatie magazin online pentru a o putea vinde cu licenta in mediul online.

Doresc sa semnez contract sau sa angajez o persoana pe perioada proiectului pentru promovare si eu ca administrator sa beneficiez de aceleasi dreapturi ca ale unui angajat.

Totul sa se intample pe bani europeni (desigur trebuie sa contribui cu o parte) .
Este posibil acest lucru? Nu am firma momentan, nu am nimic.

Nu doresc DRL- D deoarece din cate am inteles, va trebui sa investesc o mare parte din profit in anii urmatori.

Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 21:09, 11 Decembrie 2014
Poate cumparati inainte calul, si abea apoi potcoavele...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa sau ii /srl alexg2014 alexg2014 Salut tututot. Doresc sa imi infiintez o firma unde sa imi platesc catre stat toate necesare. Forma va avea domenii de activitate legate de design, ... (vezi toată discuția)
Accesare fonduri nerambursabile sandu-alex sandu-alex Bună ziua, Mă gândesc de ceva timp la deschiderea unui Parc de agrement (În genul Parcului Aventura din Brașov de exemplu) într-un oraș micuț, care ... (vezi toată discuția)
Activitati specifice si incasari pe caon caen 5819 - alte activitati de editare AlinaDita AlinaDita Buna ziua, Am deschis recent o firma cu obiect principal de activitate - alte activitati de editare , cod caen 5819. 1. Doresc sa stiu daca exista o ... (vezi toată discuția)