Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Site pe bani europeni
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Site pe bani europeni

Buna seara,
M-am gandit la urmatorul lucru:
- sa deschid un PFA sau un II, si sa apelez la fondurile europene.
In cadrul proiectului as dori sa intocmesc un contract cu o firma de webdesign pentru a-mi crea o aplicatie magazin online pentru a o putea vinde cu licenta in mediul online.

Doresc sa semnez contract sau sa angajez o persoana pe perioada proiectului pentru promovare si eu ca administrator sa beneficiez de aceleasi dreapturi ca ale unui angajat.

Totul sa se intample pe bani europeni (desigur trebuie sa contribui cu o parte) .
Este posibil acest lucru? Nu am firma momentan, nu am nimic.

Nu doresc DRL- D deoarece din cate am inteles, va trebui sa investesc o mare parte din profit in anii urmatori.

Poate cumparati inainte calul, si abea apoi potcoavele...