Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Tamponare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Tamponare

Aveam masina parcata pe un trotuar( pe langa alte zeci de masini parcate identic, dar a mea era prima)! Este un semn cu stationarea interzisa, dar avand in vedere ca e un campus studentesc si e plin de masini nu avem unde parca si recurgem la aceste metode. In timpul noptii masina mi a fost lovita de o domnisoara! Domnisoara a venit la mine, mi a zis( eu eram in camera in timp ce masina a fost lovita), am facut constatul amiabil dar cei de la firma inca nu dau Ok ul pentru reparatia masinii! Posibil sa se lege de modul cum era parcata masina mea, desi era oprita cand a fost lovita?
Nu cred ca are importanta intrucat nu era in mijlocul drumului parcata.
Sa va raspunda in scris daca refuza sa va despagubeasca.
Da se pot lega de treaba asta. Doar nu a-ti declarat ca era semnul ala acolo?