avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot afla în ce penitenciar se afla un detinut?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot afla în ce penitenciar se afla un detinut?

Cum pot afla in ce penitenciar este aflat un detinut care momentan e in aret preventiv , deoarece are o luna de cand a savarsit fapata, din Italia Milano ?
Cum as putea afla , pentru a i putea trimite o scrisoare daca se poate ?
Este posibil sa trimit un mail catre politia de acolo ?
Cel mai recent răspuns: Eryknastase , utilizator 20:48, 5 Ianuarie 2020
daca este in tara va adresati administratiei nationale a penitenciarelor iar daca este in strainatate cred ca la ambasada tarii respective.
sigur ca o sa vi se dea raspuns functie de calitatea pe care o aveti.
oricum si daca e arestat in tara si daca e arestat in strainatate i se da posibilitatea de a-si anunta familia.
alta cale de a afla nu exista ,nu ?
crede-ti ca e arestat in italia?? daca da aveti consulatul roman si poti telefona . in ce tara e arestat??
Italia
pentru ce a fost retinut?? depinde foarte mult. si ce grad de rude sunte-ti?? cauta pe net consulatul roman si ia datele de contact apoi suni, asta sa afli unde e retinut cat despre sa poti pastra legatura depinde de multe aspecte

Alte discuții în legătură

Condamnat in romania arestat in italia Sonyaa Sonyaa Buna ziua, Ma numesc Ionita Florentina si locuiesc ... (vezi toată discuția)
Master la universitatea politehnica din milano Iulia-Andreia Iulia-Andreia Buna, Tocmai am aflat ca am fost admisa la master la Universitatea Politehnica din Milano insa...STUPOARE ambasada Italiei in Romania nu vrea sa imi acorde ... (vezi toată discuția)
Eliberarea conditionata alexandra.dinica alexandra.dinica in cazul in care s.a facut transferul unui detinut din Italia in romania,la rahova si are deja indeplinita fractia ptr eliberare conditionata, mai este nevoie ... (vezi toată discuția)