Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot afla în ce penitenciar se afla un detinut?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot afla în ce penitenciar se afla un detinut?

Cum pot afla in ce penitenciar este aflat un detinut care momentan e in aret preventiv , deoarece are o luna de cand a savarsit fapata, din Italia Milano ?
Cum as putea afla , pentru a i putea trimite o scrisoare daca se poate ?
Este posibil sa trimit un mail catre politia de acolo ?
daca este in tara va adresati administratiei nationale a penitenciarelor iar daca este in strainatate cred ca la ambasada tarii respective.
sigur ca o sa vi se dea raspuns functie de calitatea pe care o aveti.
oricum si daca e arestat in tara si daca e arestat in strainatate i se da posibilitatea de a-si anunta familia.
alta cale de a afla nu exista ,nu ?
crede-ti ca e arestat in italia?? daca da aveti consulatul roman si poti telefona . in ce tara e arestat??
Italia
pentru ce a fost retinut?? depinde foarte mult. si ce grad de rude sunte-ti?? cauta pe net consulatul roman si ia datele de contact apoi suni, asta sa afli unde e retinut cat despre sa poti pastra legatura depinde de multe aspecte