Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensionare

Buna ziua,
As dori sa aflu data posibila a pensionarii fara penalitati in urmoatoarele conditii:
1. Stagiul de cotizare-grupa II de munca procent 100%-13 ani si 9 luni
2. Stagiul de cotizare-conditii speciale procent 100%-11 ani si 9 luni
3. Stagiul de cotizare-conditii normale-2 ani si o luna
Sunt nascut in luna a 9-a, an 1967.
Va multumesc si va doresc sarbatori fericite cu bucurii si impliniri profesionale.
Prima forma de pensionare posibila este limita de varsta la 57 de ani.