Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiune in rectificare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiune in rectificare

Buna ziua, va rog pentru un raspuns. Vreau sa solicit in Instanta rectificarea unui certificat de mostenitor in care s-au strecurat erori intrucit notarul refuza rectificarea. Cum sa motivez actiunea in drept? Exista un temei legal? Va rog mult pentru un raspuns. Va multumesc. Cu deosebita stima
Ne-ati putea spune in ce constau erorile (nume, bunuri din masa, mostenitori, etc) si cand a fost emis acest certificat?
Mihaela Nevoie, Avocat