Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societare comerciala suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societare comerciala suspendata

Buna ziua.sotul meu in 2007 sia facut o societate comerciala(magazin alimentar).In 2008 a suspendato pe o perioada de 4 ani.in tot acest timp am stat linistiti fara sa ne mai interesam ce e cu ea.in vara am fost la registrul comertului...acolo este activa....este posibil sa fie suspendata doar la Finantele publice?este posibil sa ii vina ceva amenzi din cauza ca nu a depus nici un fel de declaratie in toti acesti ani,pana acum?
Societatile comerciale se pot suspenda pe o periada de 3 ani. Dupa aceasta perioada se reia activitatea sau se lichideaza societatea. Se radiaza din evidentele Registrului comertului.
Este posibil sa primeasca amenzi in cazul unui control. Faceti demersuri pentru dizolvarea ei.