Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... taierea salariilor bugetarilor cu 25%
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

taierea salariilor bugetarilor cu 25%

Buna ziua. Sunt bugetara si cum bine se stie in 2010 salariile noastre au fost taiate cu 25%. Am auzit ca unii si-au recuperat acele sume si as dorii sa stiu ce trebuie sa fac pentru asta.
Multumesc.
silvia77, utilizator
Daca nu aveti obtinuta o hotarare judecatoreasca in acest sens, acum nu prea mai puteti face ceva.

Dreptul la acţiune cu privire la drepturile salariale, precum şi cu privire la daunele rezultate din neexecutarea în totalitate sau în parte a obligaţiilor privind plata salariilor se prescrie în termen de 3 ani de la data la care drepturile respective erau datorate.