Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de locatiune
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de locatiune

buna ziua,
in cazul unui contract de locatiune a unei case, cine trebuie sa plateasca consumabilele generatorului electric si a statiei de filtrare a apei?
Multumesc mult!
Proprietarul trebuie sa efectueze toate reparatiile care sunt necesare pentru a mentine bunul in stare corespunzatoare de intrebuintare pe toata durata locatiunii. Totusi, reparatiile locative, a caror necesitate rezulta din folosinta obisnuita a bunului vor fi suportate de chirias.Dar proprietarul este raspunzator pentru orice ar impedica chiriasul sa se foloseasca de locuinta inchiriata.