Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Investire cu formula executorie cec!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Investire cu formula executorie cec!

Imi puteti indica un model de actiune si textul de lege in baza caruia cecurile se invesc cu formula executorie, conform ultimelor modificari ale Codului de procedura civila? Multumesc!
Este vorba despre art. 640 ind. 1 Cod procedură civilă pe care îl puteți citi accesând link-ul de mai jos.
[ link extern ]