avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Investire cu formula executorie cec!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Investire cu formula executorie cec!

Imi puteti indica un model de actiune si textul de lege in baza caruia cecurile se invesc cu formula executorie, conform ultimelor modificari ale Codului de procedura civila? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 13:51, 18 Ianuarie 2015
Este vorba despre art. 640 ind. 1 Cod procedură civilă pe care îl puteți citi accesând link-ul de mai jos.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Judecare in lipsa - contestatie la executare tatiana28 tatiana28 Buna seara,am depus o contestatie la executare iar primul termen a fost stabilit dar nu ma pot prezenta la data respectiva,pot solicita judecarea in lipsa?In ... (vezi toată discuția)
Intrebare Albisi Albisi Cu data de 1 Iulie a.c. m-am pensionat,conform Contractului colectiv de munca pe 2012 valabil intreprinderea unde am lucrat trebuia sa-mi acorde un sprijin ... (vezi toată discuția)
Litigiu munca- drepturi salariale restante Ariana032481 Ariana032481 Buna ziua, Ma aflu in situatia in care trebuie sa-mi recuperez drepturile salariale restante apeland in instanta fostul angajator. Nu stiu cum trebuie sa ... (vezi toată discuția)