Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie intracomunitara

Buna ziua!
Societatea de care ma ocup presteaza numai livrari servicii intracomunitare,avand ca perioada fiscala trimestru.La 01.12.2014 patronul a cumparat un telefon din UE,cu cod TVA de la furnizor.Poate fi considerat acest telefon(379 euro)o AIC,adica trebuia depusa D092?
Va multumesc!
da
nu exista o limita in CF. O achizitie si gata= lunar