avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 276 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie intracomunitara

Buna ziua!
Societatea de care ma ocup presteaza numai livrari servicii intracomunitare,avand ca perioada fiscala trimestru.La 01.12.2014 patronul a cumparat un telefon din UE,cu cod TVA de la furnizor.Poate fi considerat acest telefon(379 euro)o AIC,adica trebuia depusa D092?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 16:04, 16 Ianuarie 2015
da
nu exista o limita in CF. O achizitie si gata= lunar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva intracomunitar tiku1985 tiku1985 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati, sunt in ceata nu mai inteleg nimic, am tot citit in forumuri dar parca mai rau mi-am facut. In luna noiembrie urmeaza sa ... (vezi toată discuția)
Declaratie d 390 vies Coman2010 Coman2010 Buna ziua, Inregistrarea de achizitii prestari servicii si lucrari prestari servicii in D390 aduce si trecerea automata la tva lunar? Multumesc! (vezi toată discuția)
Srl nou neplatitor de tva a achizitionat din spania produse de 14 300 euro , devine platitor de tva in urma acestei achizitii? hilo hilo un srl infiintat in luna noiembrie 2010 ca fiind neplatitoare de tva a achizitionat dintr-un stat membru ue adica spania confectii in valoare de 14 300 ... (vezi toată discuția)