Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor incalzire student
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor incalzire student

Buna seara !
Fiul meu este student si locuieste singur in Constanta intr-un apartament aflat in proprietatea mea . Beneficiaza de vreun ajutor pentru incalzire pe timp de iarna ? In ce lege sunt mentionate criteriile de acordare a subventiei si actele necesare ?
Multumesc anticipat .
Familiile şi persoanele singure cu venituri reduse pot să beneficieze în perioada sezonului rece de ajutoare pentru acoperirea integrală/parţială – de la bugetul de stat şi/sau de la bugetul local – a cheltuielilor pentru încălzirea locuinţei, potrivit Ordonanţei de urgenţă nr. 70/2011.

Ajutorul pentru încălzirea locuinţei (2014-2015) – informaţii utile
[ link extern ] /

[ link extern ]