Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ccc

Copilul meu implineste 2 ani pe 04.04.2015.
Eu am fost chemata la servici si am acceptat pe pe 01.02.2014.
Indemnizatia pentru cresterea copilului o primesc in general pe data de 9 la inceputul fiecarei luni.Vreau sa stiu daca in FEBRUARIE mai primesc indemnizatia si alocatia copilului de 200 ron?*(mentionez ca am inceput sa primesc indemnizatia ccc incepand cu iulie 2013(
daca incepeti lucrul cu data de 01.02.2015 nu veti mai primi indemnizatia pe luna februarie insa alocatia va fi de 200 de ron pana in luna in care copilul implineste 2 ani.Si eu am trecut printro situatie similara .
1. In februarie veti primi indemnizatia pentru CCC pe luna ianuarie 2015.

2. Alocatia de stat pentru copii o primiti in continuare, indiferent de situatia in care va aflati.