Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reprezentant al firmei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reprezentant al firmei

Buna seara.

Am si eu o nelamurire legat de intocmirea proceselor verbale de constatare a contraventiilor pentru persoanele juridice. La rubrica "reprezentata de..." trebuie inscris un reprezentant legal al societatii, respectiv administratorul, sau in cazul unei sanctiuni pentru incalcarea unei prevederi din OUG 195/2002, spre exemplu, poate fi mentionat conducatorul auto daca acesta are contract de munca cu persoana juridica?

sper ca m-am facut inteles.
multumesc anticipat
Da, poate fi considerat reprezentantul societatii persoana care utilizeaza bunul societatii (in speta, conducatorul auto)