Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Modificare a codului penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Modificare a codului penal

Buna ziua, am auzit cum ca exista un proiect privind modificare codului penal. Stie cineva despre ce e vorba?Va multumesc
Prin Hotărârea nr. 25 din data de 8 ianuarie 2015, Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a avizat favorabil proiectul de lege pentru modificarea şi completarea Codului penal şi a Codului de procedură penală, cu observaţiile formulate de Procurorul General al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie.

[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic