Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CAS PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CAS PFA

Buna seara,

Am un PFA din Mai 2014. Am depus declaratia 220 la inceput, urmand ca luna aceasta sa depun 200 si 220. Problema e ca nu mi-a sosit nimic de la casa de asigurari de sanatate pentru plata celor 5.5%. Eu nu am trecut pe la ei cand am depus declaratia la ANAF. Ar fi trebuit sa ma duc atunci? Eu am presupus ca ANAF instiinteaza Casa. Sau aceste contributii vor veni de anul acesta la depunerea noilor declaratii 200 si 220?

Daca ma duc luna aceasta, se vor calcula retroactiv, sau voi plati vreo amenda?

Ms frumos,
cdinuta, utilizator
Trebuia sa primiti decizia de impunere de la ANAF pentru plata CASS si a impozitului pentru anul 2014 trim II III si IV.la adresa cu care sunteti inregistrata ca PFA, nu veti plati amenda, puteti sa mergeti sa vedeti ce s-a intamplat..