Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Regularizare CASS
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Regularizare CASS

Buna Ziua,

Ieri am depus declaratia 200, iar astazi am primit in contul virtual de la ANAF decizia de impunere anuala pentru 2014 (regularizarea).

Sunt placut surprins de acest lucru, insa am o mica problema. In acel document se specifica doar diferenta pe care o am de platit in 60 de zile pentru impozitul pe venit.
Nu scrie absolut nimic de regularizarea contributiei la sanatate.

Nu se regularizeaza si CASS-ul? Trebuie sa fac ceva in plus ca sa primesc acea decizie de regularizare pentru CASS?

Multumesc!
Ati primit decizia de impunere anuala cod 250 ,pentru impozitul pe venit. Urmeaza sa primiti si decizia anuala cod 630 ,pentru CASS.