Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... recuperare lucrari efectuate
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

recuperare lucrari efectuate

Detin o firma de confectii metalice care a executat si montat o structura in subantrepriza pentru un antreprenor general. Pentru lucrarile efectuate am emis situatie de lucrari si factura care au fost acceptate de antreprenorul general dar nu au fost platite. Antreprenorul general a intrat in insolventa si a oprit activitatea. Fiind sigur ca sunt sanse mici sa-mi fie platita factura vreodata, nu am apelat la un avocat pentru inscrierea la masa credala si am completat eu cererea de admitere a creantei la masa credala pe care am trimis-o atat la lichidator cat si la tribunal. Nu stiu ce s-a intamplat, dar nu apar in tabelul de creante.

Avand in vedere faptul ca sunt sanse 0 de a mi se plati factura, am dreptul de a demonta toate lucrarile executate pentru antreprenorul general? Daca da, cine trebuie sa-mi aprobe accesul in incinta santierului pentru a efectua aceasta operatiune?
Intrebati la Tribunal daca sunteti inscris in tabel. Nu intodeauna apare pe portal.
Nu aveti dreptul sa va ridicati lucrarea.