Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Daca vreu sa imi infiintez o firma , am nevoie si de acordul vecinilor , daca firma este la casa cu curte?
In principiu nu, dar depinde ce faceti acolo ... uzina, metalurgie, strungarie industriala ceva?
un magazin, care are ca scop vanzarea de folie si instalatii de picurare
De acord nu aveti nevoie dar s-ar putea sa vi se ceara schimbarea de destinatie a spatiului. Adica daca e locuinta trebuie schimbata destinatia - conform obiectului de activitate propus - in spatiu desfacere produse.
Pai nu are treaba schimbarea de destinatie cu intrebarea initiala privind acordul vecinilor.
Stiu, era mai mult o atentionare...