avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Daca vreu sa imi infiintez o firma , am nevoie si de acordul vecinilor , daca firma este la casa cu curte?
Cel mai recent răspuns: ROXANA IONELA COJOC (HRISOVESCU) , Consilier juridic 15:10, 2 Februarie 2015
In principiu nu, dar depinde ce faceti acolo ... uzina, metalurgie, strungarie industriala ceva?
un magazin, care are ca scop vanzarea de folie si instalatii de picurare
De acord nu aveti nevoie dar s-ar putea sa vi se ceara schimbarea de destinatie a spatiului. Adica daca e locuinta trebuie schimbata destinatia - conform obiectului de activitate propus - in spatiu desfacere produse.
Pai nu are treaba schimbarea de destinatie cu intrebarea initiala privind acordul vecinilor.
Stiu, era mai mult o atentionare...

Alte discuții în legătură

Infiintare frizerie coafor in apartament mihaiomc mihaiomc Buna ziua, V-as ruga sa ma ajutati cu un sfat... vecinul meu perete in perete, dintr-un imobil de locunite (24 apartamente) vrea sa-si deschida o frizerie - ... (vezi toată discuția)
Sediu social andrea123 andrea123 Vecinul de la parter doreste sa isi mute sediul social in locuinta sa, dar pe formularul pe care doresta sa semnez scrie doar \"modificarea destinatiei ... (vezi toată discuția)
Acordul vecinilor - bar OvidiuStreian OvidiuStreian Locuiesc la casa iar casa de langa a fost inchiriata si s-a deschis un bar de noapte. (cu un orar de la 10 - 3 dimineata). Binenteles fiind pereti lipiti unul ... (vezi toată discuția)