Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Anexa 11 somaj obligatorie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Anexa 11 somaj obligatorie?

Buna ziua,

Avem un coleg care si-a dat demisia. Este obligatoriu pentru angajator sa completeze aceasta adeverinta (anexa 26 Hotararea 174/2002)? Va rog sa ma ajutati si cu un temei legal! Va multumesc!
Revin cu o ultima intrebare. In septembrie 2012 si-a dat demisia, am omis. La data respectiva exista obligativitatea angajatorului de a elibera aceasta adeverinta?
Da, exista o astfel de obligatie si la vremea respectiva.