Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Recuperare debite asociatii de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Recuperare debite asociatii de proprietari

in conditiile in care, ca asociatie de proprietari avem o sentinta civila din 14.09.2014 (venita la asociatie in 12.2014, procesul a durat 2 ani) de recuperare debite de la un proprietar pentru perioada martie 2008 - noiembrie 2013 si am ajuns la executorul judecatoresc care ne-a comunicat ca recuperarea se va face numai pentru suma din sentinta aferenta perioadei mai sus amintite, pentru perioada dec 2013 - pana se vinde apartamentul cum recuperam diferenta: prin alt proces (care va dura 2 ani ca anteriorul??? .... pai asa nu mai terminam in veci) sau exista alta cale????
mihaelapaula, utilizator
va multumesc