Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Clauza confidentialitate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Clauza confidentialitate

Buna seara,
Exista vreo prevedere legala despre clauza de confidentialitate? Am un contract de prestari servicii hoteliere semnat intre hotel si agentie de turism, in care nu este stipulata o clauza de confidentialitate si hotelul a transmis factura fara comision catre clientul agentiei fara sa informeze in vreun fel agentia. Acest lucru a atras dupa sine rezilierea contractului dintre client si agentie.

Va multumesc!
O seara buna
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns