Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiunea imobiliară
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiunea imobiliară

In urma decesului bunicilor de petata a ramas o casa si cateva terenuri extravilane , as dorii sa stiu daca pot inscrie fara cauza legitima in CF
entionez ca parintii meu s-au ocupat de plata imozitului si toate cheltuielile de inmormantare .
As dorii sa fac acest lucru deoarece tatal maeu a mai avut 2 frati in prezent decedati iar verisorii nu s-au mai aratat pe aicii de ani intregi , nevenind nici la inmormantarea bunicilor.
bjn, utilizator
trebuie dezbatute succesiunile.